Millors dentistes de la província de Girona

Rànquing de clíniques dentals ordenades per valoració ponderada a Google, actualitzat octubre de 2026. Sense pagaments per aparèixer-hi.

#ClínicaMunicipiNota GoogleRessenyesValoració ponderada
1Dental SabaterSanta Cristina d'Aro5,02274,95
2Clínica Dental en Girona | Dentistas | Llistosella DentalPlatja d'Aro5,02094,95
3wiloo Girona | Salut Dental InfantilGirona5,01764,94
4CLINICA DENTAL Dr. M. ESTEVE | PALAMOSPalamós5,01674,93
5Empordà Odontòlegs - Dentista PalafrugellPalafrugell5,01534,93
6Implantdent CalongeCalonge5,0834,88
7Clínica Cervera: Periodòncia - Implantologia - Salut dentalGirona4,95214,88
8Petits Grans Somriures - Clinica odontològica especialitzadaGirona4,94064,88
9Dental Bofill FigueresFigueres5,0764,88
10Marta Casanovas Clínica DentalL'Escala5,0764,88
11Vila Dental - Clínica Dental BlanesBlanes4,93514,87
12Clínica Dental ArtdentalGirona4,92344,86
13Ciro Espai DentalBlanes4,91734,85
14Clínica Dental Santa EugèniaGirona4,91584,85
15Vilarrasa Clinica Dental | GironaGirona4,91544,84
16Clínica Dental AvingudaSant Feliu de Guíxols4,91534,84
17Cristina Talló OrtodònciaFigueres4,91514,84
18Sanz Clínica DentalFigueres4,91494,84
19Dentista Salt | Clínica Dental Raquel ArribasSalt4,91264,83
20Clínica Dental Gaset Lacasa PalafrugellPalafrugell4,91254,83
21Dra Jorgina Estany. Clínica Dental. Periodòncia e ImplantsGirona4,91044,82
22Clínica Dental Sabrià | Dentista a GironaGirona5,0444,82
23Centre Mèdic i Dental MaçanetMaçanet de la Selva4,9964,82
24Clínica Dental Franchi Sarriá de TerSarrià de Ter4,9964,82
25Centres Mèdics Dentals GironaGirona4,9894,81
26Clínica Dental l'EscalaL'Escala5,0414,81
27Parc Bosc Centre Mèdic i DentalFigueres4,9834,81
28Clínica Dental Drs. Fernàndezla Bisbal d'Empordà4,9804,80
29Clínica Dental Disau — Dra. Dineken SalvadorVidreres5,0394,80
30Dental BofillGirona4,9794,80
31Clínica dental en Palamós | Aesthetic Dental StudioPalamós4,9754,80
32Clínica Dental Johé (Girona)Girona4,9724,80
33Clínica Dental MasoGirona4,9704,79
34Clínica Dental VitaldentGirona4,811654,79
35Clínica Dental QuartQuart4,9664,79
36Clínica Dental Clide - Dr. Jordi BertranaCaldes de Malavella5,0344,79
37Clínica Dental VitaldentBlanes4,84724,78
38Abaden Dentistas LloretLloret de Mar4,83394,78
39Clinica Dental Drs. DepoorterPalafrugell5,0314,78
40Clínica Dental BonadaserraLloret de Mar4,9494,76
41Clínica Dental CataldentRoses4,9474,76
42MQDENT - Clínica Dental en Lloret de MarLloret de Mar5,0274,76
43Clínica Dental Marisé Fina RodejaFigueres4,81594,76
44C DentalSanta Coloma de Farners4,9464,76
45Dental Company RipollRipoll4,81484,76
46Clínica dental Vilablareix | Dentista VilablareixVilablareix4,9434,75
47Clínica Dental Pedrosa Gil-vernetPalafrugell5,0254,75
48Clínica Dental OCLINIC Dr. Josep Vila - OLOTOlot4,9404,75
49Catalunya DentalGirona4,9394,74
50Clínica Dental VitaldentOlot4,81064,74

Ordenem amb una valoració ponderada: una nota alta amb poques ressenyes pesa menys que una nota una mica més baixa amb moltes ressenyes. Fórmula: (v ÷ (v + 25)) × nota + (25 ÷ (v + 25)) × mitjana provincial (4,50), on v és el nombre de ressenyes. Més detalls.

Transparència: Clínica Dental Disau (Vidreres) és patrocinadora d'aquesta guia. Apareix en els rànquings només per la seva valoració real a Google, igual que la resta.

Preguntes freqüents

Quin és el millor dentista a la província de Girona?

Segons la valoració ponderada de Google, Dental Sabater (Santa Cristina d'Aro) és la primera, amb 5,0/5 i 227 ressenyes.

Com es fa aquest rànquing?

Combinem la nota a Google amb el nombre de ressenyes perquè una nota perfecta amb 3 ressenyes no superi una clínica amb 200 ressenyes i un 4,8. No hi ha pagaments per aparèixer-hi ni per pujar posicions.

Una nota alta garanteix un bon tractament?

No. Les ressenyes reflecteixen l'experiència dels pacients (tracte, puntualitat), no la qualitat clínica. Consulta la guia per triar dentista.

← Directori de dentistes de Girona

Rànquings per comarca i municipi