Millors dentistes a Girona

Rànquing de clíniques dentals ordenades per valoració ponderada a Google, actualitzat octubre de 2026. Sense pagaments per aparèixer-hi.

#ClínicaNota GoogleRessenyesValoració ponderada
1wiloo Girona | Salut Dental Infantil5,01764,94
2Clínica Cervera: Periodòncia - Implantologia - Salut dental4,95214,88
3Petits Grans Somriures - Clinica odontològica especialitzada4,94064,88
4Clínica Dental Artdental4,92344,86
5Clínica Dental Santa Eugènia4,91584,85
6Vilarrasa Clinica Dental | Girona4,91544,84
7Dra Jorgina Estany. Clínica Dental. Periodòncia e Implants4,91044,82
8Clínica Dental Sabrià | Dentista a Girona5,0444,82
9Centres Mèdics Dentals Girona4,9894,81
10Dental Bofill4,9794,80
11Clínica Dental Johé (Girona)4,9724,80
12Clínica Dental Maso4,9704,79
13Clínica Dental Vitaldent4,811654,79
14Catalunya Dental4,9394,74
15Doctors Vila Reyner | Clínica Dental i Medicina Interna5,0204,72
16GIDONTI4,8694,72
17Bianco Clínica Dental en Girona4,9274,71
18Dental Girona, Especialitats Odontològiques4,71284,67
19Clínica Dental Ribas4,9184,67
20Luis Eduardo Maceo González5,0114,65
21BARROSO CLÍNICA DENTAL4,8254,65
22Clínica Dental Bia - Fontajau4,8224,64
23Imatge Dental Girona4,61834,59
24Clínica Dental World Smile Girona4,7184,58
25Clínica Dental Devesa4,6494,57
26Odontologia Campistol, clínica dental a Girona4,6394,56
27ORALMEDIC Girona4,6274,55
28Institut Dental Maragall4,5264,50
29Clínica Dental Implantdent Girona Migdia4,4754,42
30CLÍNICA DENTAL DRA. MONTSE MORELL4,41404,41
31Clínica Dental Siqués4,2144,39
32Girona Bucodental S.L.P Clínica dental4,3414,38
33Abaden Ortodoncia I Girona 24,3554,36
34Odontomedic. Centre odontològic Girona4,2374,32
35Clinica Dental Adeslas Girona4,37394,31
36Clínica Dental Implantdent / Ortodòncia, Estètica, Implants dentals, Urgències4,1804,19
37Instituts Odontològics - Clínica Dental Girona4,12344,14
38Clínica Dental Bia - Agudes4,0694,13
39Clínica Girodental3,7693,91
40Clinica Dental Millenium Girona3,82323,87

Ordenem amb una valoració ponderada: una nota alta amb poques ressenyes pesa menys que una nota una mica més baixa amb moltes ressenyes. Fórmula: (v ÷ (v + 25)) × nota + (25 ÷ (v + 25)) × mitjana provincial (4,50), on v és el nombre de ressenyes. Més detalls.

Transparència: Clínica Dental Disau (Vidreres) és patrocinadora d'aquesta guia. Apareix en els rànquings només per la seva valoració real a Google, igual que la resta.

Preguntes freqüents

Quin és el millor dentista a Girona?

Segons la valoració ponderada de Google, wiloo Girona | Salut Dental Infantil (Girona) és la primera, amb 5,0/5 i 176 ressenyes.

Com es fa aquest rànquing?

Combinem la nota a Google amb el nombre de ressenyes perquè una nota perfecta amb 3 ressenyes no superi una clínica amb 200 ressenyes i un 4,8. No hi ha pagaments per aparèixer-hi ni per pujar posicions.

Una nota alta garanteix un bon tractament?

No. Les ressenyes reflecteixen l'experiència dels pacients (tracte, puntualitat), no la qualitat clínica. Consulta la guia per triar dentista.

← Directori complet de dentistes a Girona

Rànquings de municipis propers